Torkretowanie

Dziesiątki kilometrów otorkretowanych wyrobisk

Doświadczenie

Geo-Wiert to niekwestionowany lider w dziedzinie torkretowania wyrobisk górniczych. Nasze doswiadczenie to dziesiątki kilometrów otorkretowanych wyrobisk w większości polskich kopalń, nie tylko śląskich i nie tylko węglowych (LW Bogdanka S.A., KGHM Polska Miedź S.A.).

Wzmacnianie, Izolacja p.poż., termoizolacja, hydroizolacja

Choć większość wykonywanych przez nas robót torkretowych ma na celu wzmacnianie wyrobisk górniczych to wszechstronne zastosowanie betonu natryskowego sprawiło, że nasze brygady mogą pochwalić się też doświadczeniem w izolacji p.poż., hydroizolacji i termoizolacji wyrobisk.

  • Bierzemy udział w akcjach gaśniczych, stosując torkret izolacyjny (KWK Zofiówka, KWK "Knurów-Sczygłowice", KWK Ziemowit).
  • Stosując spoiwa hydroizolacyjne wykonujemy powłoki torkretowe w chodnikach wodnych (m.in.: LW Bogdanka, KWK Ziemowit, KWK Budryk).
  • Wykonujemy termizolację wyrobisk o wysokiej temperaturze górotworu (m.in.: KGHM Polska Miedź S.A., KWK Knurów, KWK Jas-Mos)
  • Wykonujemy torkretowania wyrobisk specjalistycznych takich jak komory pomp, komory wentylatorów, komory odpoczynkowe i klimatyzacyjne (m.in.: LW Bogdanka, KWK Ziemowit, KGHM Polska Miedź S.A.)

Innowacje

Nasza stała współpraca z producentami spoiw i jednostkami badawczymi zaowocowała niejednokrotnie wdrożeniem do polskiego górnictwa torkretów wysoko wyspecjalizowanych których pierwsze zastosowania były właśnie naszym udziałem:

  • Torkret wzmacniający o wysokiej wytrzymałości na ściskanie Rc>70MPa w LW Bogdanka S.A.
  • Torkret termoizolacyjny w KGHM Polska Miedź S.A., KWK Knurów
  • Torkret zbrojony włóknami polipropylenowymi o wysokiej wytrzymałości na zginanie w KWK Ziemowit

Sprzęt

Do torkretowania używamy torkretnic MP-1 własnej produkcji która doskonale sprawdzają się zarówno w atmosferze zagrożonej wybuchem jak i na powierzchni.
Posiadamy kilkanaście agragatów sprężarkowych co pozwala nam na pełną niezależność od kopalnianej sieci sprężonego powietrza.